Rok 2011

Wystawa prac malarskich i graficznych

pn. "Piękno regionu piotrkowsko - sulejowskiego"

Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim

W dniu 16 grudnia 2011 roku, w gościnnych progach Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim, przy Placu Zamkowym 4, zaprezentujemy prace malarskie i graficzne powstałe podczas V Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego, który Stowarzyszenie "NASZA GALERIA" zrealizowało w ramach "Łódzkie, warte utrwalenia i pokazywania" w 2010 roku oraz prace twórców z niepełnosprawnością z terenu województwa łódzkiego, zrzeszonych w Stowarzyszeniu - prezentujące najbardziej charakterystyczne i najpiękniejsze zabytki i pejzaże południowo - wschodnich rejonów województwa łódzkiego - Ziemi Piotrkowskiej w ramach realizacji zadania pn. "Piękno regionu piotrkowsko - sulejowskiego w pracach malarskich i graficznych 16 twórców z niepełnosprawnością" ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych będących w dyspozycji Województwa Łódzkiego, za pośrednictwem Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. 

Wystawa to "malarska wędrówka", na której można zobaczyć pejzaże miejskie Piotrkowa Trybunalskiego, sulejowskiego opactwa cystersów na Podklasztorzu, wolborskiego zespołu pałacowego biskupów kujawskich z okresu późnego baroku czy XV wieczny gotycki kościół parafialny pw. Św. Mikołaja z pięknym hełmem wieży, opoczyński zamek, Witów z urzekającą przykościelną wieżą kościoła pw. Św. Małgorzaty będącą basztą wjazdową wzniesioną z systemem obwarowań około 1470 roku z zachowanym jednym skrzydłem klasztoru, drewniany kościółek cmentarny, dwór w Trzepnicy, drewniany, późnogotycki kościółek parafialny z 1528 roku oraz późnorenesansowy piętrowy, murowany dwór we wsi Skotniki i okazałe pomniki przyrody - 600-letni dąb - "żywy" świadek dziejów, oryginalne zabudowania Siucic - wsi o 500 letnim rodowodzie, Szarbsko z unikalnymi więzami, Wólkę Skotnicką z Diablą Górą - teren rezerwatu przyrody. Na pracach wykonanych w przeróżnych technikach, na kartonach i płótnach, zobaczymy również ruiny renesansowego zamku z XVI w. w Majkowicach z murowanym dworkiem Małachowskich, młyn w Dąbrowie nad Czarną - plenerem licznych filmów fabularnych i seriali, zespół dworski w Dębowej Górze z XVIII w. Zobaczymy również walory krajobrazowe regionu, zachwycające przepięknymi dorzeczami dwóch rzek: Czarnej i Pilicy, z ich malowniczymi rozlewiskami (Ostrowiec), młynami (Rożenek) i zakolami - wodnymi szlakami, zalewem w granicach Sulejowskiego Parku Narodowego, wspaniałymi tematami, które warte były utrwalenia i warte są pokazania. Wystawą chcemy pokazać ich niedoceniane piękno, niezwykłość, niepowtarzalność, zachęcić do ich odkrywania i poznania, to również swoistego rodzaju lekcja historii - naszych korzeni.

Dzięki realizacji zadania pn. "Piękno regionu piotrkowsko - sulejowskiego w pracach 16 twórców z niepełnosprawnością" ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych będących w dyspozycji Województwa Łódzkiego za pośrednictwem Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi, powstałe prace ujrzą światło dzienne i zostaną zaprezentowane szrekokiej publiczności. Na niwie Sztuki, nie rozgraniczającej pojęcia niepełnosprawności, wpływamy na postrzeganie osób niepełnosprawnych w społeczeństwie poprzez dokonania artystyczne, posiadane talenty i zdolności, nie zaś poprzez ułomności czy dysfunkcje. Chcielibyśmy zostać "MALARZAMI SWOICH MARZEŃ" i wymalować sobie "NASZE" funkcjonowanie, jako pełnoprawni i pełnosprawni twórcy w życiu kulturalno - społecznym Miasta i Województwa Łódzkiego.

"Tereniu, zadziwiasz i zachwycasz swoim malarstwem.
"Stare miasto" - niezwykłe, ale "Wieżyczka" też piękna." (A/J)

 

 

 


"NASZA GALERIA" w Warszawie

Tyflogaleria Biblioteki Centralnej Polskiego Związku Niewidomych

ul. Konwiktorska 7

29 listopada 2011 r.

"Przyjemność" - ten sam obraz, co na zaproszeniu - znalazł się na plakacie do wystawy "Dotknąć sztuki", której wernisaż miał miejsce w Warszawie w Tyflogalerii na
ul. Konwiktorskiej 7 w dniu 29 listopada. 

 

 

 

 

Wystawa "Sztuka na bruku"

II Edycja

28 - 30 października 2011 rokuWe współpracy z Fundacją Sztuka na Bruku, w ramach II Edycji Wystawy "Sztuka na Bruku", w myśl hasła Nie musisz iść do galerii sztuki - sztuka przychodzi do Ciebie! Stowarzyszenie "NASZA GALERIA" prezentuje w dniach 28-30 października 2011 roku prace twórców zrzeszonych w "NASZEJ GALERII".


 

 

 

 

1 października 2011 roku o godzinie 13.oo

w Galerii Sztuki "Mała Galeria"

ul. Konarskiego 4 w Piotrkowie Trybunalskim

odbył się wernisaż wystawy

LALKI DUDEK (Teresy Urbańskiej)

zatytułowanej "i srebro, i złoto..." & "Pocztówki - Orliki 2012"

Wystawie towarzyszyła promocja limitowanej edycji kart pocztowych

- reprodukcji 12 obrazów z cyklu "Orliki 2012"

Spotkanie i wernisaż poprzedził mini recital

Agnieszki Battelli


Zaproszenie z "dwoma dudkami" na zewnętrznych stronach bardzo mi się podoba :-) Fajny pomysł ! A tytuł wystawy intrygujący...

Natomiast, co do wernisażu w "Małej Galerii" to fantastyczne, że chętnych zobaczenia wystawy było tak wielu, że aż ustawła się kolejka i ludzie gotowi byli stać przed galerią, żeby tylko zobaczyć obrazy i uczestniczyć w tym wydarzeniu. Szkoda, że pomieszczenie na ul. Konarskiego jest niewielkie, przez co zmieściło się mało Twoich przecudnych obrazów. (E.)

 

 

Żywe, jaskrawe kolory są tym, co od razu po wejściu na wystawę, wciąga widza bez reszty i nie sposób oderwać wzroku od oglądania tych bajecznie barwnych obrazów. [pt]

Dziewczyna i Autoportret geometryczny. Ta zabawa kolorem i linią ma w sobie jakiś pazur... Niezwykłe. (E.J.)


Obraz "Autoportret geometryczny" jest  S U P E R !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Śmiały, groteskowy, dla Twej twórczości nowatorski, ale pasujący do niej. Jest w Twoim stylu, chociaż odbiegający w inne, interesujące i "pobudzające" klimaty.
Ogólnie ŚWIETNY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dla mnie  B O M B A !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
(E.G.)

Zachwyca w Pani malarstwie ekspresja kolorów !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (J.P.)


Cykl "Nirvana" jest absolutnie GENIALNY !!! Po prostu SUUUUUUPEEEEERRRRRRRRR !!!!!!!!!!!
Chciałabym być w posiadaniu zarówno "W koronkowym body", jak i "W czarnym trykocie"; (choć liczę, że może kiedyś....) (M.U.)


Piękna jesteś w tym trykocie. Nie wiem, czemu nie nazywasz się tu "TERpsychora obrażona". (TeŚ)


"W czarnym trykocie" jest BOSKIE !!!!!!! Bombowy pomysł ! Ten obraz tchnie ciepłem, jest niby prosty, ale jednocześnie zawiera głębię i fascynuje. Jestem pod wrażeniem! SUPER!!!!!!!!!!!! Jeśli kolejne Twoje pomysły są w tym stylu, to nie opędzisz się od "ochów" i "achów" i ... od kupców! (SG)


Obraz "W czarnym trykocie" jest świetny i bardzo mi się podoba. A poza nim .... Wszystkie są piękne !


Widzę, że jest Pani osobą, która wytyczywszy sobie cel, zmierza do niego uparcie i z konsekwencją. Toteż gratuluję, a przy okazji gratuluję sympatycznego nastawienia do życia, bo to widać - zarówno po Pani obrazach, jak i stronie, a chyba i w życiu. Generalnie jest Pani osobą szczęśliwą, pełną entuzjazmu i niesamowicie kreatywną. (M.B.)


Twój obraz "Dama karo" jest świetny - bardzo mi się podoba - szczególnie aranżacja postaci i śmiałe kontrasty barw - nie ulegaj niczyim sugestiom - ja, nie zmieniłbym w nim niczego... (J/G)

Zdumiał mnie obraz "Dama trefl" - podziwiam Twoją fantazję - ja nie wpadłbym na coś podobnego..... (J/G)


Twoje obrazy są proste w formie, ale wymowne poprzez grę kolorów. (P.)


"Smaczne i wesołe" te jajka i obraz generalnie z wyraźnym aspektem seksualnym Fajne ;-)  (T.M.)

Szarość tła fantastycznie dobrana do elementów obu obrazów. Jajka - apetyczne, papryczki - pikantne, bułka - świeżutka, tylko bakłażan - jakby bez wyrazu, ale wszystko razem OK ! (K.)


:***:):):):))))))))))))))))))))))))) PIĘKNE, Pani Tereso. (Z.G.)


"Stare miasto" i "Wieża straceń" są bardzo syntetyczne. W obu zastosowałaś jedynie dwa kolory, ale... jaki imponujący efekt !!!!!!!!!!!!!!!!!!! (E.P.)


OBRAZ "STARE MIASTO" JEST PRZEPIĘKNY !!! (JW.)

"Wieża straceń", choć tematycznie smutna, wcale się jej tak nie odbiera. To niezwykle ciekawa praca. M.U.


Jeśli chodzi o warsztat i sposoby wyrazu artystycznego, to kilka razy zetknąłem się już, skądinąd ze słuszną teorią, że artyści malarze zmierzają w trakcie swojej twórczej drogi, do namalowania tego jedynego idealnego obrazu swojego życia. I wszelkie artystyczne i kreatywne rozterki, są efektem tej drogi do ideału. Pani już jest na tej drodze i to jest teraz tylko kwestia czasu, kiedy osiągnie Pani cel. (Sz.)


Super. Malujesz świetne obrazy! (P)


Pani Lalko, chylę czoło... Jest Pani Artystką Renesansową. Pisanie, Malowanie, Wywiady, Prasa, Telewizja. Jestem zawsze z Panią na Dobre i na Złe. (C.)


"Pod Giewontem" mnie oczarował, tak samo jak... pozostałe obrazy, jakie zobaczyłam na wystawie w "Małej Galerii". (L.)

Nawet zimę potrafisz ocieplić kolorami !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (Ag)


Każdy obraz z serii z bieżnikiem ma swój nieprzeciętny urok i trudno zdecydować, który jest tym najpiękniejszym. (J.)

"Pusta patelnia" jest szalenie ciekawy i taki "twój". Szpulka nici na podłodze ... intrygujące !!! (M.U.)


"Pomarańczowe na zielonym & zielone na pomarańczowym" i "Różowe na szarym & szare na różowym" - fajny pomysł z tym lustrzanym odbiciem! Ja też lubię żywe, wyraziste kolory, chociaż nie wszystkie kontrasty mi pasują (to tak ogólnie, nie żeby w odniesieniu do tych obrazów), a takie proste formy geometryczne świetnie by współgrały z nowocześnie i pogodnie urządzonym mieszkaniem. Pomysł "wypełnienia" narożnika zestawem obrazów bardzo mi się podoba. Już w wyobraźni zobaczyłam taki przestronny salon, z tymi (właśnie) obrazami w rogu - super wizja! (eg)


Ananas ma świetlistą, super żywą zieleń, a arbuz jest poza konkurencją!!!!!! (E.)


Twoje obrazy są coraz "smaczniejsze", a na pewno piękniejsze. Mam za małą wiedzę, żeby ocena była fachowa, ale co ja skromny oglądacz mogę powiedzieć. Tylko to, że kolejny raz rzuciłaś mnie na kolana !!! (J.)


Martwa natura z arbuzem z pewnością jest obrazem - wizytówką Pani malarstwa, przez co nie sposób pomylić Pani z innym artystą. Gratuluję i życzę dalszych sukcesów. (P.K.)


Mnie się bardzo podobają wszystkie obrazy z wystawy w Małej Galerii :)  (A.B.)

Spośród trzech obrazów z cyklu "orliki", ostatni "Bieżnia_sztafeta" - odebrałam całkiem inaczej niż pozostałe! Dla mnie to nie jest tylko bieżnia sportowa - to symbol wolności, otwierającej się przestrzeni i możliwości. Jeśli pobiegniesz tą bieżnią możesz dogonić swe marzenia... W moim odczuciu udało Ci się w nim wyrazić bardzo głębokie, pozytywne uczucia. (E.)


Jedni muszą kończyć szkoły, pilnie się uczyć i ćwiczyć z mozołem, by coś osiągnąć. Inni po prostu mają talent i czują muśnięcie skrzydeł anioła. Ty, należysz właśnie do nich ! (E.)


Swoim malarstwem przekraczasz granice XXI wieku. (W.A.)

 

 

 

 

 

 

 

"NASZA GALERIA" w Koszalinie


Po zaprezentowaniu w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie wystawy pn. "PASJA I MIŁOŚĆ", Stowarzyszenie "NASZA GALERIA" pokazało wystawę w Koszalinie podczas VIII Europejskiego Festiwalu Filmowego "INTEGRACJA TY I JA". Odwiedzający stoisko mieli możliwość obejrzenia i zakupu różnorodnych i bardzo ciekawych prac artystycznych członków "NASZEJ GALERII".

 

 

Wystawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, prace podobały się, zachwycała różnorodność przedstawionej tematyki i technik wykonania prezentowanych prac, zaś Janowi Nowickiemu, jednemu z festiwalowych jurorów, najbardziej przypadły do gustu prace Mariusza Petniaka z Czarnego k. Szczecinka i Teresy Urbańskiej (Lalki Dudek) z Piotrkowa Trybunalskiego.

 

 

 

 

 

 

"NASZA GALERIA" w Szczecinie

Zamek Książąt Pomorskich

Sala Jana Fryderyka

18 sierpień 2011 r.Wystawa twórców zrzeszonych w "NASZEJ GALERII" pn. "PASJA I MIŁOŚĆ" w ramach VIII EFF "INTEGRACJA TY I JA". 

Relacja z otwarcia wystawy "NASZEJ GALERII" pn. "PASJA I MIŁOŚĆ" w TVP Szczecin:

http://www.youtube.com/watch?v=_evYB9-Qm5E

 

 

 

 

 

"NASZA GALERIA" w Warszawie

TYFLOGALERIA Biblioteki Centralnej

ul. Konwiktorska 7

8 luty 2011 r.

W terminie od 8 lutego do 15 kwietnia 2011 roku zachęcamy do odwiedzenia Muzeum Tyflologicznego przy Bibliotece Centralnej PZN z siedzibą w Warszawie, ul. Konwiktorska 7, gdzie prezentujemy prace autorów zrzeszonych w "NASZEJ GALERII" - ogólnopolskiej galerii twórców niepełnosprawnych na wystawie pn.: "MALARZE SWOICH MARZEŃ".

Wśród prezentowanych "przelanych na płótna i papier marzeń" zobaczymy ciekawe prace Sylwii Nowak ze Słupska, Stefana Workerta z Łodzi, Bogdana Grzywy z Łazisk Górnych, Andrzeja Spałka z Łodzi, Wiesławy Pietrzak z Polanowa, Andrzeja Matza z Poznania, Magdaleny Śliwińskiej z Łodzi, Mariusza Petniaka z Czarnego, Józefy Ziuty Pawlik z Warszawy, Anety Paszek z Czechowic, Barbary Nożewskiej z Łodzi, Renaty Licheńskiej-Mleczko z Kęt, Jagi Ward z Łodzi, Krystyny Matusiak z Kowar, Wacławy Bartosik z Łodzi, Rafała Kulika z Sierakowa, Agnieszki Kołodziejczak z Łodzi, Beaty Kołaciak z Zakopanego, Grażyny Kamińskiej z Łodzi, Marii Jolanty Jarzyny z Aleksandrowa Ł., Piotra Dudka z Katowic, Aleksandry Cieciury z Łodzi, Jerzego Klechy z Nowogrodźca, Krystyny Majchrzak z Pabianic, Stanisława Ossesa z Łodzi, Teresy Urbańskiej z Piotrkowa Trybunalskiego, Jacka Markunasa z Łodzi, Ireneusza Betlewicza z Ostródy, Ryszarda Szymanowskiego z Łodzi.

Wszystkich chętnych zapraszamy na otwarcie w dniu 8 lutego o godz. 16.00. Wystawa będzie dostępna do 15 kwietnia 2011 roku, od poniedziałku do piątku, w godzinach 10.00 - 19.00.


 

XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

9 styczeń 2011 r.Obraz "Orliki 2012_Boisko wielofunkcyjne" został wylicytowany przez Burmistrza Sulechowa Pana Romana Rakowskiego na rzecz 19 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.