Rok 2009
PROMOCJA KSIĄŻKI "MAŁE MIASTECZKA"

autor: Agnieszka Battelli
ilustracje: Lalka Dudek


- Łódź, AOIA, ul. Zachodnia 54/56; 21 październik 2009

- Berlin, Dom Polski - Polonicum, Potsdamer Str. 63; 21 listopad 2009


ŁódźBerlin

 

 

 

 

 

 

 

 

Galeria Miejskiego Ośrodka Kultury

w Piotrkowie Trybunalskim


13 maja 2009

Wernisaż wystawy malarstwa "W bieli"

"(...) Zacznę od twojego portretu, bo ciekawi mnie jaką chciałaś się namalować? Według  mnie ujęłaś się dokładnie taką, jaką widzi Cię świat: ułożona, dokładna, dopasowana i troszkę fikuśna. W konstrukcji - nie z wyrazu - podobny jest do kolorowej picassowskiej Femme en Pleurs - 1937. Ja, nie odważyłabym się na własny portret ze względu na brak warsztatu i urody, ale jeśli to będzie kiedykolwiek możliwe, portret chciałabym zamówić u malarki Lalki Dudek (...)" - D.L.

Wernisaż baaardzo mi się podobał. W powietrzu czuć było miłą atmosferę - gratuluję pięknej wystawy. Mile zaskoczyła mnie kolorystyka Twoich obrazów, ten tryskający z obrazów optymizm... - super! 
Urocze 'dudki' niczym drzewo genealogiczne, intrygująca 'gitara Grzegorza', tajemniczy pejzaż 'nad jeziorem' i moja ulubiona 'pokusa' na długo pozostaną w mojej pamięci. Dziękuję i gorąco pozdrawiam. - L. K

m_wernisaz_02

Kochana Lalu! Bardzo Ci dziękuję za możliwość obcowania z Twoją Sztuką - wyobraźnią, duszą, marzeniami, przeżyciami - nie wiem jak to nazwać jednym słowem - każdy pewnie odbiera to inaczej, ale dziękuję za niesamowity OPTYMIZM I RADOŚĆ ŻYCIA, które wniknęły we mnie po obejrzeniu Twoich obrazów. Kilka tak bardzo mi się podobało, że chciałabym z nimi przebywać dłużej. Nie śmiałam wówczas pytać, ale czy można je zakupić? No może chociaż jakiś jeden? "Turkusowe kwiaty" mnie zafascynowały, ale nie tylko one przykuwały wzrok. Jak to się dzieje, że malujesz tak barwne obrazy - czy to Twoje wnętrze tak bogate znajduje ujście w radości tworzenia, czy Twój dobry humor skłania do uzewnętrznienia się w trwałej formie? Dzięki za bardzo miłe wrażenia, ściskam i życzę dalszych wielu obrazów i wystaw. - M.P.

To tylko kwestia czasu, jak Twoje obrazy znajdą się w Muzeum Narodowym. - J. W.-Z.

m_wernisaz_03

 

To była wielka frajda, dla Nas, że mogliśmy zobaczyć Twoje prace i Ciebie tak rozpromienioną i szczęśliwą. Dla tych doznań warto było ponieść trudy podróży. 
Atmosfera też była wspaniała - nie spodziewałam się, że będzie to tak emocjonujące przeżycie, pełne wrażeń, które na długo pozostaną w pamięci.
Dziękuję, że mogłam znaleźć się w tym dniu tak blisko Ciebie i uczestniczyć w Twym niewątpliwym sukcesie !!! - E.G.

Było wspaniale !!! Kocham Cię. - U.J.

Lalu, gratulacje i podziękowania za Ucztę Duchową. Całość bez najmniejszego zarzutu. - C.

 

m_wernisaz_04"Portrety i abstrakcje  są STYLOWE. Trudno mi wiedzieć czy malowałaś je Ciociuń na jednej fali czy oddzielone przez czas, ale wydaje mi się, że ich kierunek jest dobrym krokiem. Wizualnie obraz "Orliki 2012 - Boiska" bardziej mnie cieszy;  wiadomo przez kolor kół i skoncentrowaną proporcję , ale obraz z tej samej serii pt "Korty" wydaje mi się ważniejszy. Zdecydowałam, że linia ciekawi mnie bardziej od koła. To, w jaki sposób podzielone są pola dyktują cienkie linie, one tworzą dialog obrazu. Wydaje mi się też, że ta rozgrywka w wypadku obrazu Korty byłaby równie widoczna bez obecności kół, a możliwie w dodatku dalszych linii. Spoglądając ponownie na koła w obu obrazach i te na pierwszym - pasują, są na idealnym tle, z kolei koła z Kortu rozpraszają mnie przez swój rozmiar, kiedy komunikacja linii góruje. (...)"

To był świetny wernisaż. Gratulacje ! Cieszę się, że mogłam być świadkiem Pani wielkiego sukcesu. - A. C.

To był najlepszy wernisaż na jakim byłam ! po prostu było PIĘKNIE !!! - J. W.

m_wernisaz_05

interesujące...no, no...( sms od G.)

Lalu! muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem Twojej twórczości. 
Jesteś znakomitą kolorystką, barwy Twoich obrazów mnie urzekły. 
Najbardziej podobał mi się autoportret. Cieszę się, że zaprosiłaś mnie na wernisaż i myślę sobie, że jeszcze niejeden przed nami. - U. G.

m_wernisaz_07

 

 

Wielkie gratulacje. To był Dzień Wielkiego Triumfu Twojego Talentu. - A. i K.

Autor albumu - Robert Cumming "Wielcy artyści bez tajemnic" - ograniczył swój wybór tylko do 100 dzieł 60 wybitnych artystów żyjących i tworzących od XV do XX wieku.
Wierzymy, że następne wydanie tego albumu zostanie poszerzone o wiek XXI i sławny "Dudek" wraz z Twoją biografią będzie prawdziwą ozdobą tego wydania ! - J. i M.

m_wernisaz_06