Najwyższy czas się połączyć.

Przed obecnymi wyborami parlamentarnymi oraz prezydenckimi, coraz częściej mówi się o łączeniu partii lewicowych. Przykładem - ostatnio głośno komentowana sprawa powstania Partii Demokratycznej, której główny trzon stanowią przedstawiciele Unii Wolności i byli (oraz nie zadeklarowani jeszcze oficjalnie) politycy Sojuszu Lewicy Demokratycznej, a także partia Marka Borowskiego - SDLP, chcąca w ostatnim czasie połączenia z SLD, pod warunkiem, że przewodniczącym SLD zostanie Włodzimierz Cimoszewicz.Zatem skoro tak silna jest chęć konsolidacji partii lewicowych na najwyższych szczeblach organizacji to, dlaczego (?) My - tu na dole - nic nie robimy w tym kierunku?
Jest to najwyższa pora, bo posiedzenie Rady Krajowej partii Sojuszu Lewicy Demokratycznej w dniu 12 marca 2005 roku ustaliło, że konwencja SLD odbędzie się w połowie maja. Należy się spieszyć, bo do tego czasu koniecznie trzeba zjednoczyć szeregi miejskie i powiatowe Sojuszu, by móc tym samym wzmocnić całe SLD.  
O sprawie pisałam w artykule "Czas się łączyć ?!" (LP 1/2005). Od tego czasu, minęło kilka miesięcy, a temat połączenia organizacji miejskiej i powiatowej SLD w jedną całość - zupełnie ucichł.A przecież przychylni tym planom byli wszyscy trzej przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej t.j.: Rady Wojewódzkiej - Krzysztof Makowski, Rady Powiatu - Grzegorz Adamczyk oraz Rady Miejskiej - Artur Ostrowski...